Hyaviv - goblen galerie II

Pagina 17 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Hyaviv - goblen galerie II

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Dum Feb 22, 2015 10:28 am

hyaviv a scris:Iata si primul meu goblen terminat pe 2015. Desi s-a cusut mai greu decat ma asteptam, rezultatul imi place in mod deosebit! Voi ce ziceti?

buchet Este foarte frumos, un tip de goblen pe care nu-l prea intalnesti. O felicit pe fiica ta pentru alegere. In al doilea rand, cum reusesti sa cosi asa de repede?

ioanaviorela

Sus In jos

Mesaj Scris de EllaB la data de Dum Feb 22, 2015 11:21 am

Nu-mi vine sa cred, deja l-ai terminat! Stiu ca nu a fost usor de cusut.  Felicitari! A iesit mult mai bine decat ma asteptam. Imi place muuult. Cred ca fata ta este incantata. Abia o astept pe urmatoarea.  face cu ochiul
EllaB

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Dum Feb 22, 2015 1:33 pm

Superba, eleganta, sexy. Felicitari tie si fiicei tale, Vyv, o astept pe urmatoarea si, bineinteles, inramarile
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Dum Feb 22, 2015 3:19 pm

Desi eu nu sunt cu lucrurile simple, chiar este frumos: elegant si tare finut! Si l-ai terminat chiar repede.
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Dum Feb 22, 2015 3:53 pm

va multumesc mult! cat despre cusut repede.. la cum arata as fi crezut ca il termin mult mai repede dar n-a fost deloc asa
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioni la data de Lun Feb 23, 2015 10:29 am

Arata super. Aveam dubii cand l-a inceput, dar este f reusit. O rama bine aleasa o sa-l puna si mai bine in evidenta. Felicitari!
Ioni

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Lun Feb 23, 2015 10:30 am

a iesit foarte bine.iar trandafirii au "volum".
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de filipcarol la data de Lun Feb 23, 2015 5:13 pm

Foarte interesanta si frumoasa madama. Este chic. Chiar ca trandafirii ies in evidenta frumos.
filipcarol

Sus In jos

Mesaj Scris de rose la data de Lun Feb 23, 2015 5:25 pm

Mie-mi place foarte mult cum in general imi plac lucrurile iesite din tipare. Cred ca rama potrivita poate ridica mult impresia si parerea mea e ca-i trebuie neaparat pereche.
rose

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Lun Feb 23, 2015 7:00 pm

Un model deosebit si elegant ! Felicitari pentru finalizarea lui ! Abia astept sa ni-l arati si inramat, cred ca va fi si mai frumos. love
Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mar Feb 24, 2015 4:11 am

Va multumesc mult! Rose, eu cred ca mai mult de o rama ultra simpla neagra, nuy i se poate pune ca nu permite modelul, nu e genul care se preteaza la ceva sofisticat. Cat despre pereche.. o am in lucru. Idea de indata ce avansez ceva, cat sa se inteleaga ce si cum, postez!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Feb 24, 2015 8:23 am

Viv draga, imi place coconita ta, ma paste si pe mine o serie de coconeturi pentru fetele mele, au vazut cateva modele si le-a casunat pe ele, asa ca in vara asta, in concediu, mi-am facut program. Felicitari pentru cea finalizata si mult spor la urmatoarea.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Mar 26, 2015 5:09 pm

va aduc si eu in premiera, madamele fetei mele ( chiar daca una e mai putin calcata hahaha Nu am mai avut rabdare si oricum trebuie sa reiau procedura inainte de inramare)
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de EllaB la data de Joi Mar 26, 2015 6:21 pm

Viv, felicitari! Sunt tare dragalase. Iti dai seama ca le-am salvat in calculator si le-am marit sa vad detaliile. hi hi hi
Domnita cu ochelari are si roz in obraji! Abia astept sa ni le arati inramate.  bravo
EllaB

Sus In jos

Mesaj Scris de lucia la data de Joi Mar 26, 2015 7:25 pm

Viv sunt minunate amindoua si dupa cit bag eu de seama daca mai tinea zapada aia de 3 m o luna de nu ai iesit afara din casa mai coseai o pereche la ce spor ai avut la astea doua.Felicitari ,fica ta cred ca e tare incintata de cele doua doamne si sigur le va expune cu placere la ea acasa si poate te vei pricopsi si cu ceva comenzi pe bani multi ris I love you
lucia

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Joi Mar 26, 2015 7:39 pm

Chiar sint deosebite, amindoua. Doamna cu rochia leopard mi-ar place si pe o poseta, cu siguranta. E foarte chic si nonconformista totodata. O sa se potriveasca bine si cu cea de-a treia. O felicit si pe domnisoara ta pentru alegeri  thumbs up
Ramele o sa fie piatra de incercare, modelele de acest gen sint foarte "fragile" cind e vorba de inramare.
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Ioana la data de Joi Mar 26, 2015 8:00 pm

Superbe, Vyv, sper sa ni le arati si inramate. Felicitari
Ioana

Sus In jos

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Joi Mar 26, 2015 9:05 pm

superbe, felicitari!
ioanaviorela

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Vin Mar 27, 2015 2:37 am

va multumesc mult pt vizita si frumoasele cuvinte. Pot sa va spun ca nu s-au cusut deloc usor, asa cum am fost tentata sa cred la prima vedere. Despre rame.. fata mea zice ca vrea rame late, lucioase cumva.. eu cumparasem unele mai inguste si mai mate dar a zis ca nu.. nu am alta solutie decat sa merg in magazin cu ea si sa caut sa vad ce-i place...
da ella, madama cu ochelari are si "blush" in obrajori.. nu se poate altfel.. hahaha
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Lili la data de Vin Mar 27, 2015 7:15 am

Foarte frumos si spectaculos !
Chiar sunt dragute ...
Lili

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Vin Mar 27, 2015 8:31 am

Frumoase ambele madame!  thumbs up

Repet intrebarea de pe pagina precedenta:
ANIKO a scris:Trandafirii cum sunt facuti?
scratch
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Vin Mar 27, 2015 9:12 am

Vyv felicitari s astii ca am inceput sa ma indragostesc si eu acest gen ,ami modern.
Interesanti trandafirii, si eu m-am uitat ,dar nu mi-am dart seama ce tehnica e folosita. Suspect
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Vin Mar 27, 2015 9:15 am

ce frumoase sunt ....
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Vin Mar 27, 2015 1:55 pm

Vaiii... aniko draga, imi pare nespus de rau ca nu am vazut pana acum intrebarea ta! trandafirii sunt cusuti tot in punct cruciulita, nu au nici o tehnica speciala.. au destule culori.. cred ca vreo 4-5, nu imi mai amintesc exact, desi par a avea numai doua...
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Dum Mar 29, 2015 2:24 pm

Ne-ai aratat o mica prezentare de moda ! Felicitari tie pentru ca le-ai lucrat si fetei pentru alegere ! I love you imbratisare
Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Dum Apr 05, 2015 1:14 am

O atentie pt o prietena de-a fetei..
hyaviv

Sus In jos

Pagina 17 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum