Hyaviv - goblen galerie II

Pagina 16 din 18 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Hyaviv - goblen galerie II

Mesaj Scris de Cris la data de Mar Dec 23, 2014 12:15 pm

ris ris , auzi la ea ca nu mai stie pe unde-o fi rama!!! Pai n-ai pus-o cu goblenul sau pe aproape...?!

Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de Cris la data de Mar Dec 23, 2014 12:16 pm

Il inramezi tu??!
Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de Cris la data de Mar Dec 23, 2014 12:17 pm

Off topic: ce ora e la tine, Viv?
Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Dec 24, 2014 5:24 am

haha.. nu am pus-o cu goblenul draga Cris pt ca rama am cumparat-o de cand am cusut primul afremov, pe care l-am inramat si l-am dus in ro. Am luat atunci mai multe rame pt diverse chestii
Da, il inramez eu.
Acum la mine e ora10;30PM, marti, decembrie 23. Sunt 7 ore diferenta fata de ro, nu stiu care e diferenta fata de spania. bataie
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Cris la data de Mier Dec 24, 2014 1:49 pm

Aha, fata de Spania inseamna ca e un decalaj de 6 ore. Deci tu acum abia ce te trezesti. zimbet
Cris

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Dec 24, 2014 2:51 pm

daaa.. cand lumea pe aici e la siesta de dupa amiaza, eu abia ma trezesc..
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Camelia la data de Mier Dec 24, 2014 6:22 pm

Imi place mult, felicitari a iesit super.
Camelia

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Mier Dec 24, 2014 9:12 pm

multumesc camelia
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de munteanu elena la data de Mier Dec 24, 2014 11:15 pm

Viv,abia acum am vazut ca ai terminat doua goblenuri superbe,te felicit si abia astept sa le vad si inramate!Pot sa te intreb ce urmeaza?Sau ai anuntat deja si eu sint ca deobicei in urma?
munteanu elena

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Joi Dec 25, 2014 4:58 am

Multumesc mult elena munteanu. inca nu am anuntat ce urmeaza dar mai mult ca sigur voi coase un model care nu intra mai deloc in stilul meu, dar ii place fetei. Il voi incepe anul viitor si in curand voi posta si imaginea la modele in lucru.
Pana una alta, va anunt ca la mine mos craciun a ajuns exact la fix. Am avut parte de o f frumoasa surpriza, pt care multumesc din suflet mosului carolina! Maine voi pune si poza obiectului ce troneaza la loc de cinste in bradul de craciun!
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Vio la data de Sam Ian 17, 2015 12:41 am

Oare de ce nu pot sa vad imaginile postate mai demult; aici cele de pe primele pagini? La voi se vad?
Mi-a placut tot ce am vazut; miniaturi dragute foc; daruri pe care se vede cu cat drag le-ai cusut pentru fiecare; si piese de rezistenta, Printesa si Afremovul. MINUNATE TOATE!!!!!!! I love you buchet
Felicitari si abia astept sa vad noi postari de la tine!
Vio

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Sam Ian 17, 2015 12:58 am

SUPERBE cele doua goblenuri terminate.Felicitari maxime,Viv.

Nelik

Sus In jos

Mesaj Scris de irinamaria la data de Sam Ian 17, 2015 9:30 am

foarte frumoase ultimele goblenuri . Minunate , felicitari!
irinamaria

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Dum Ian 18, 2015 10:01 am

hyaviv a scris: Lucia draga.. din pacate , dupa abandon si dupa parizianca mi se pare ca afremovul s-a cusut groaznic de greu. Intrucat am mai cusut un afremov inainte, cred ca mi s-a parut greu pt faptul ca l-am lasdat si am uitat complet asocierea culorii cu simbolul , am cusut imprastiat peste tot si mi-a fost destul de greu sa ma reorientez in spatiu. nu stiu altii cum sunt dar pt mine acum e clara ideia: daca las din mana o prelucrare inceputa.. sansele sa mai fie terminata sunt minime Cu astea fiind spuse, va prezint... Afremovul terminat!
Vyv ma bucur ca l-ai finalizat era pacat sa ramana abandonat .Am constatat ca e altceva decat s-a cusut pana acum,imi place ca e mai potolit.Abia astept sa vad c rama ii vei pune mai ales ca imi place stilul tau de a alege ramele.
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Lun Ian 19, 2015 6:52 pm

Felicitari pentru ambele goblenuri,Viv,sunt superbe!Parizianca m-a lasat muta de admiratie-nu stiu daca as putea coase vreodata asa uriesenie de model iar Afremov-ul imi place ori decate ori il vad!Succes la inramare si la viitorul proiect! I love you Pupici
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mier Ian 28, 2015 10:28 am

e foarte frumos.pare pictura.
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Feb 21, 2015 9:44 pm

Iata si primul meu goblen terminat pe 2015. Desi s-a cusut mai greu decat ma asteptam, rezultatul imi place in mod deosebit! Voi ce ziceti?
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Sam Feb 21, 2015 9:58 pm

Vyv,sincer, initial nu m-a impresionat, mi s-a parut doar interesant...dar acum, finalizat, chiar e deosebit! Imi place! Diva are un aer misterios...a ales bine fiica ta!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Sam Feb 21, 2015 11:26 pm

hi hi hi nuti dragam mi-a placut comentariul tau. Eu si acum gasesc goblenul mai mult interesant decat altfel, ceva care n-as fi crezut vreodata ca voi coase..
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Sam Feb 21, 2015 11:29 pm

Felicitari, pentru curaj, Viv.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Dum Feb 22, 2015 12:21 am

Acest Afremov, imi place mult mai mult decat altele, nu toata suprafata are culori tipatoare, aici sunt, dar mi se par la locul lor, felicitari si la cat mai multe. buchet
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Dum Feb 22, 2015 12:24 am

Sper ca nu te-ai suparat, Vyv, pe sinceritatea mea...eu am gusturi asa...mai ”clasice”...(gen ”Podul”....) si o anume franchete, asta e.... dar diva ta, chiar are un aer misterios, acea inclinare a capului, trupul subtire...palaria care ascunde privirea...buze rosii ca focul..deci DIVA!
La o privire mai atenta isi descopera frumusetea modelul asta!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de hyaviv la data de Dum Feb 22, 2015 3:46 am

Va multumesc!
Silvia.. sa sti ca si eu m-am cam uitat ca afremovul sa nu aiba chiar asa de multe culori tipatoare.
Nu draga Nuti, doamne fereste, cum sa ma supar? Si eu tot asa sunt mai clasica in gusturi.. Intre mine si fata e o diferenta colosala inmaterie de gusturi si de ce nu si de pasiuni. Dee a de ex, nu se lipeste goblenul absolut deloc, pur si simplu nu-i place sa coasa, sa croseteze.. Nici tot ce cos eu nu-i pe gustul ei.. (nu cred ca sunt singura in situiatia asta...hihi)
hyaviv

Sus In jos

Mesaj Scris de ANIKO la data de Dum Feb 22, 2015 8:56 am

Frumoasa madama! thumbs up Trandafirii cum sunt facuti?
ANIKO

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Dum Feb 22, 2015 10:22 am

Vyv ,m-ai facut sa indragesc si genul acesta mai modern.Chiar imi place mult.
La mine in casa nu prea cred ca merge genul dar sunt sigura ca intr-o camera de adolescenta merge de minune. I love you

dory

Sus In jos

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Dum Feb 22, 2015 10:28 am

hyaviv a scris:Iata si primul meu goblen terminat pe 2015. Desi s-a cusut mai greu decat ma asteptam, rezultatul imi place in mod deosebit! Voi ce ziceti?

buchet Este foarte frumos, un tip de goblen pe care nu-l prea intalnesti. O felicit pe fiica ta pentru alegere. In al doilea rand, cum reusesti sa cosi asa de repede?
ioanaviorela

Sus In jos

Pagina 16 din 18 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum