mihaelamiciu- galerie goblen

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: mihaelamiciu- galerie goblen

Mesaj Scris de Camelia la data de Mier Apr 15, 2015 8:05 am

Superbe toate, am ramas fara cuvinte.Impecabile.Sa fii sanatoasa, sa-ti traiasca fetitele si sa aveti multa sanatate.Renoir am luat si eu trandafirii, sa dea Domnu sa-mi iasa 10%ca la tine...
Felicitari si mult spor.

Camelia

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Mier Apr 15, 2015 9:14 pm

Numai minunatii aici la tine, Madona cu trandafiri imi place cel mai mult, dupa bijuteria de fetita, bineinteles! Sa-ti traiasca si nepotelul!
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Joi Apr 16, 2015 9:10 pm

Sa-ti traiasca printesica! Ce scumpica e! Are un zimbet cuceritor... Si nepotelul sa creasca mare repede si sanatos! Abia acum am observat data nasterii, abia a venit pe lume. Ce multa afectiune e in gestul tau, sa-i cosi asa repede tablouasul flori

Si cit de mult ai lucraaat spaima Felicitari, ai fost foarte harnica! Multe le vad cusute pentru prima data.  
Imi plac foarte mult florile lui Van Gogh. I love you Nu stiu cit de bine seamana cu tabloul, dar indiferent daca seamana sau nu, a iesit ceva tare frumos, culori minunate, placute privirii oriunde ar fi expus.
Tarancuta cadou ovala am cusut-o si eu, am avut in set nuante usor diferite si pinza de 11x11. E un model care-mi este tare drag. La fel, vad ca si trandafirii cadou tot diferit arata fata de altii pe care i-au mai lucrat fetele. Ii am si eu, mi-au placut cind i-am vazut lucrati si nu ma asteptam sa aiba variatii de culoare scratch
Acum mai intii te rog sa nu te superi... prelucrarea dupa Bloch nu e pe gustul meu, are culori prea pamintii si oarecum confuze. Stiu ca la Krif e o loterie cu nuantele din kit, sint sigura ca arata mult mai bine in poza de control. Madona cu trandafiri o asteptam cu mare curiozitate. Sint oarecum confuza in ce-o priveste. Jumatatea de sus este foarte bine prelucrata, jumatatea de jos mai putin. Culorile pielii la fel, sint specifice Krif, figurile sint superbe, corpul pruncului asa-si-asa. Cred ca figurile, partea superioara cu volutele si coloanele si albastrul acela frumos de la valuri au puterea sa atraga privirile suficient incit sa nu mai conteze trandafirii din dreapta jos. Una peste alta, desi e destul de departe de tablou, de la distanta arata bine, inramata si mai bine va fi.
Mi-au placut mult si portretele de fetite dupa Grigorescu. Cel oval care e linga tarancuta e deosebit, desi intr-un stil dificil. Sper sa-i gasesti o rama care sa-l puna in valoare.
Mare pacat ca la portretul patrat se vede caroiajul pinzei. Eu il am ca diagrama gratuita in format pdf, descarcat de pe site, l-ai avut cumva kit, cu tot cu pinza si fire?
Apropo, poneiul vrei neaparat sa-l inramezi? N-ar merge mai bine aplicat pe un lucrusor care-i este ei drag si-l foloseste mai des? O gentuta pentru pachetel, penar, caciulita?

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de mihaelamiciu la data de Vin Apr 17, 2015 11:35 am

Irina, iti multumesc pentru aprecieri.
La portret de fata, am avut pdf-ul cadou si l-am cusut tot cu ate Krif de la alt kit.
Poneiul il vrea ea tablouas. I-am cusut deja o gentuta cu cei 6 ponei, dar preferatulei este Apple Jack si il vrea pe birou.
mihaelamiciu

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Vin Apr 17, 2015 11:20 pm

Frumoase....
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de claudette la data de Sam Apr 18, 2015 12:02 am

Frumoase foc!
Portretul de fata al lui Grigorescu, primit cadou la inscriere pe site, il am si eu lucrat si inramat. Culorile deschise le-am lucrat in trei fire sa mai estompeze din caroiaj.
Trandafirii lui Renoir, tot cadou la o comanda, ii am si eu, dar nu le-a venit randul.
Imi place mult, mult de tot, tablouasul cu datele bebicului. Sa fie sanatos si sa aiba o viata plina de impliniri!
Spor la lucru in continuare!
claudette

Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum