petruta mica mea galerie

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: petruta mica mea galerie

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Lun Oct 07, 2013 4:56 am

nu...chiar nu am confundat...semnele erau oricum foarte diferite...intr adevar la frunze si fond sunt doua semne asemanatoare dar aici chiar nu...este clar o greseala pe diagrama...asta este....din avion nu se va vedea rusinat si il voi pune in dormitor unde intram doar eu si Marius iar verdictul lui a fost ca este superb hahaha asadar nu a vazut nimic suspect zambet)sau n a spus...

balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de CarmenP la data de Joi Oct 10, 2013 5:58 am

Felicitari Petruta, sunt superbi!
CarmenP

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Vin Noi 01, 2013 1:58 am

pe miculinul acesta il ador zambet sunt indragostita lulea de el hi hi hi 

balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Vin Noi 01, 2013 2:02 am

aceasta nu mi place mai deloc...dar daca am inceput o...am si terminat o....

balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Noi 01, 2013 2:06 am

De la distanta asta nu arata rau nici poinsettia. Ai inceput pregatirile pentru Craciun asa devreme? Le faci felicitari?

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Vin Noi 01, 2013 2:27 am

nu stiu ce le fac...dar le fac zambet)))) uite asa ceva mi as dori....

pe orizontala insa poate alte culori dar ideea aceasta....si sa le pun pe pervaz pe biblioteca zambet)) negociez inca fiecare cui in perete zambet)))
ce parere ai?
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Noi 01, 2013 2:36 am

Foarte dragut, si mie imi plac ideile de la Rico. Aranjamentul cu flori uscate din mijloc nu e greu de facut. Pe un raft de carti se potriveste - si eu am citeva goblenase si felicitari in biblioteca. Acum trebuie sa dai iama in atelierele de rame ca sa gasestipe cineva dispus sa experimenteze.

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Vin Noi 01, 2013 2:43 am

s a deschis pe Lipscani un nou atelier de inramari...sunt niste tineri zurlii care sigur ar accepta provocarea...sper sa si le iasa zambet)omulteul de zapada este dintr o serie de trei...acum il mesteresc pe al doilea si vor fi primele victime ale inramarii zambet
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Noi 01, 2013 2:49 am

O sa urmaresc galeria ta cu mare interes, astept continuarea ole! 

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Joi Noi 07, 2013 11:41 pm

micul strengar hi hi hi 

balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Joi Noi 07, 2013 11:46 pm

Ce dragut e! Ce va fi, un ornament?
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Joi Noi 07, 2013 11:51 pm

nu stiu bataie  n am facut niciodata ornamente studiu  multumesc mult pentru apreciere!
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Joi Noi 07, 2013 11:52 pm

Ar merge si de felicitare!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Vin Noi 08, 2013 12:12 am

acesta din urma este marisor are 11 cm / 10 cm pentru ca le am facut pe etamina.
mai sunt niste craciunei pe care ii voi face pe matador sa fie mai mititei.
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Vin Noi 08, 2013 1:29 am

Petruta, n-ai stat degeaba cat nu te-am mai vizitat! Cred ca esti tare pretentioasa, ca eu nu vad nimic in neregula cu trandafirii. Lucrul pe patratele, in schimb, dauneaza grav goblenurilor dumneavoastra... hi hi hi  Sunt tare curioasa cum o sa inramezi/montezi miniaturile de iarna. Ai inceput din timp pregatirile de Craciun!
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Vin Noi 08, 2013 1:43 am

zambet nici nu mai conteaza Laluna...l am dus la inramat si atunci cand au taiat cartonul de pe spate au dat semn cu marker negru, au luat negreala pe deget si au pus fic pe partea stanga sus acolo unde este galbenul pai....vroiau sa mi faca reducere 30 de lei ...pentru greseala.... de parca dupa 9 luni de munca ( l am lucrat in fiecare secunda libera pe care am avut o ) ar fi contat cei 30 de lei ai lor....asta e....ce i distrus e bun distrus...cand o sa il pun pe perete o sa va arat o poza....Marius incerca sa ma incurajeze ca nu se vede rau dar avand in vedere ca a observat din primul moment buba...cred ca doar incerca sa fie dragut !
pregatirile de craciu le am inceput pentru ca ma apucasem de acest goblen,este ingrozitor de greu pentru mine si atunci am zis sa ma relaxez un pic bataie  nu stiu cum le voi mesteri mai departe dar sper sa nu dau chix zambet
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de LALUNA la data de Vin Noi 08, 2013 2:03 am

O, Doamne! spaima  Cred ca le spargeam geamurile atelierului! (Aiurea! nu faceam nimic! acum vreo 10 ani m-am dus sa imi iau varfurile la par si mi-a taiat 50cm, iar eu n-am zis o vorba, i-am lasat si bacsis! bataie ). E tare pacat cand intra ramarii cu bocancii prin munca noastra. Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.
Mult spor la noul model, e asa de primavaratic incat imi vine sa-ti dau termen de finalizare 1 aprilie! hi hi hi  Pupici 
LALUNA

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Vin Noi 08, 2013 2:18 am

si eu imi dau termen de finalizare 1 aprilie 2016 :ris  am terminat doua diagrame nu se intelege nimic si m a luat durerea de cap asa ca am abandonat deocamdata:shh: 
la fel am facut si eu la pedichiura !in timp ce mi taia degetele la propriu ziceam in gand ca o ucid...iar la sfarsit mi s a labartat un zambet pe toata fata am lasat bacsis si i am mai si zis o zi buna!rusinat 
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Vin Noi 08, 2013 3:47 am

Haha, nici eu nu zic nimic, dar a doua oara nu mai trec pe acolo. Ramarilor mei le-am mai dat o sansa dupa ce au pus silicon pe coltul vizibil al unui goblen, si am facut doar rama (voiam sa inramez singura modelul), care a iesit mai mica si deci a doua oara nu le-am mai calcat pragul.

Apropo de pata neagra, ai incercat sa desfaci rama ca sa scoti goblenul sa-l speli?
Faci asa: mergi inapoi la atelier, ii pui sa scoata goblenul din rama in fata ta - cu ocazia asta vezi si ce purcei au pe dedesubt - daca e urita treaba si pe dedesubt, sa-ti dea banii inapoi, daca poti sa-l speli, iei rama cu tine, speli goblenul si il inramezi la loc singura - deja ai vazut la demontat cum se face. Idea 
Eventual, mai strici si cosi din nou citeva puncte, daca nu ies bine la spalat. Eu la al meu am stricat si cusut din nou un colt intreg, deci se poate.

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de gobelin la data de Vin Noi 08, 2013 1:07 pm

Felicitări!
gobelin

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Lun Noi 11, 2013 2:02 am

Irina nu vor iesi la spalat este marker permanent negru....ar trebui desfacut si cusut... si am s o fac dar sincer nu in viitorul apropiat zambet nu am nervii necesari inca...la ei nu ma mai duc...si nici banii pe rama nu i mai vreau pentru ca nu are rost...oricu acei bani nu mi vor folosi la nimic....in plus strabunica mea avea o vorba pe care o respect intotdeauna. ea zicea exact asa: sa nu iei maica niciodata bani plansi pentru ca plans or sa ti aduca....avand in vedere ca am jelit doua zile....lasa i acolo...sa stea la ei...
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Lun Noi 11, 2013 2:03 am

Multumesc Gobelin zambet
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Lun Noi 11, 2013 2:48 am

Inteleapta strabunica ta. Am notat zicala.
Ei, atunci iti doresc "insanatosire" grabnica si curaj ca sa repari ce s-a stricat. imbratisare 

Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de duchess la data de Mier Dec 18, 2013 5:22 am

Frumoase toate si mult spor in continuare!
duchess

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Lun Ian 13, 2014 12:05 am

Buburuzele sunt gata! Acesta este modelul cel mai apropiat de sufletul meu! l am cumparat in februarie 2013 pentru a l lucra in week end la casuta noastra unde era ciment pe jos si stateam pe un scaun pescaresc. am lucrat la el in curte in timp ce Marius construia magazia, am lucrat in conditii nu tocmai propice si l am terminat sambata tot in casuta noastra stand comod, cu ordine si cald...tare drag imi este!  hahaha 
balan.petruta

Sus In jos

Mesaj Scris de balan.petruta la data de Lun Ian 13, 2014 12:07 am

Irina din pacate ramarii n au stiut sa faca acea rama draguta pe care mi o doream asa ca omuletii mei sunt inramati asa...
balan.petruta

Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum