ioanaviorela-goblen galerie

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: ioanaviorela-goblen galerie

Mesaj Scris de Rosa la data de Lun Dec 21, 2015 4:03 pm

Ioana Viorela, este superb... Foarte frumos...

Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de nicoleta la data de Lun Dec 21, 2015 4:19 pm

I love you
nicoleta

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Lun Dec 21, 2015 5:57 pm

Mie imi place cum ti-a iesit, parca e o pictura,rama e potrivita , felicitari si la cat mai multe astfel de lucrari
I love you bravo
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de anasstasia la data de Lun Dec 21, 2015 7:22 pm

Chiar este un model frumos, reusit, de impact. Firma Supergoblenuri a facut treaba buna!
anasstasia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Dec 21, 2015 7:26 pm

ioanaviorela a scris:Am reusit sa termin goblenul la care am lucrat in ultimii 2 ani. In realitate este mai frumos, nu reusesc sa-l fotografiez cum trebuie. zimbet
L-am achizitionat de la " Supergoblenuri". Sunt multumita de ceea ce a iesit. Respecta cu fidelitate imaginea de control.  Nu se compara cu prelucrarile de pe forum, dar pentru cine  coase cu mai putine culori este o alegere buna. La inceput mi s-a parut extrem de dificil de cusut, o mare de puncte razlete, cu timpul m-am obisnuit, acuma imi lipseste cusutul.
Va imbratisez pe toate si va doresc "Sarbatori fericite!"
Felicitari! E I love you
Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de andra la data de Mar Dec 22, 2015 8:59 am

ce frumos e....ti ai facut un cadou deosebit ....
andra

Sus In jos

Mesaj Scris de marta946 la data de Mar Dec 22, 2015 10:43 am

Buna ziua Doamnelor, sper din suflet ca nu o sa va deranjez cu intrebarea mea.
Mi-am comandat mai demult un goblen, Ursuleti in padurea de pini, dar nu am reusit sa-l termin. E un pic mai putin de jumatate cusut. Problema e ca intre timp au dsparut atele (probabil unul dintre copii le-a facut disparute). Am incercat sa le comand doar atele, dar costa aproape la fel de mult ca si goblenul cu tot cu diagrama... Oare ma poate ajuta cineva cu ramasite daca ati mai lucrat acest goblen. Sau poate ma puteti indruma incotro sa ma indrept cu intrebarea mea...
Va multumesc din suflet
marta946

Sus In jos

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Mier Dec 23, 2015 4:25 pm

Rosa, Nicoleta, Silvia, Anasstasia, Mary si Andra, va multumesc. imbratisare Ma bucur ca va place.
Traversez o perioada mai dificila, de aceea am postat mai putin, dar in continuare va urmaresc cu drag si ma bucur de faptul ca fac parte din aceasta familie frumoasa.
Pentru Marta946: din pacate eu n-am lucrat acest goblen, sper sa primesti ajutorul de care ai nevoie.
ioanaviorela

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Dec 23, 2015 9:02 pm

Al doilea goblen terminat in forum de Sarbatori, ce final de an frumos lalele
Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji privind numarul de culori, a iesit bine si imi place alegerea ta de a-l inrama ca pe un tablou in ulei, fara passepartout. 40 de culori nu sint putine si pina la urma, conteaza cit de bine este reprodusa pictura. Doi ani ai avut tot timpul sa analizezi fiecare punct si normal ca acum ai o privire mai critica asupra lui, dar de aici, de la mine, se vede ansamblul si se vede frumos.
In toate incercarile se afla ceva care in viitor va fi folositor, nu-ti pierde nadejdea! Poate ca e un semn bun ca ai luminat casa cu un goblen frumos si vesel colorat chiar in preajma sarbatorilor. imbratisare

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Mier Dec 23, 2015 9:14 pm

Bun venit, Marta!  salut Daca te-ai fi prezentat mai inainte, asa cum te-am rugat in mesajul privat pe care l-ai primit la intrarea in forum, ai fi avut acces si la Urgente, unde aveai mai multe sanse sa primesti ajutor:
http://www.goblenul.com/t754-urgente?highlight=urgente

Modelul pe care il cauti, fiind o prelucrare dupa un tablou arhicunoscut al lui Siskin, il au si cei de la Goblenset si cei de la Luca-S si cei de la Golden Kite  picat din luna si probabil si alte firme mai putin internationale. Despre care dintre variante e vorba? Cum ai vrut sa comanzi firele, set de ate de la producatorul kitului, sau dupa codurile de culori?
Ce pot sa-ti recomand in prima instanta este sa parcurgi galeriile, iar daca gasesti goblenul tau intr-una din ele, sa intrebi pe cea/cel care l-a lucrat daca mai are firele. Dar la majoritatea firmelor nu ramin suficiente fire ca sa mai cosi o data goblenul. Nu stiu daca ti-ar folosi sa primesti resturile de la o singura persoana. Daca ai primi, de exemplu, mostre de fire, ai avea fire ramase de la alte goblenuri, ca sa completezi cantitatea necesara?

Te rog totodata si sa dai o fuga si sa te prezinti un pic, sa te cunoastem si noi mai bine, poate mai ai nevoie de ajutor si pentru altceva, sau te inscrii la vreun concurs si mesageria privata nu o poti folosi pina nu scrii 10 mesaje in forum.
http://www.goblenul.com/t1063-noi-sub-lupa-iv

Ioana, te rog sa ma ierti pentru continuarea discutiei in galeria ta Te rog!!! Dupa ce ne lamurim cu Marta, o sa mut mesajele acestea, care nu-si au locul aici.

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Camelia la data de Joi Dec 24, 2015 8:06 am

Superb,felicitari I love you bravo scumpa mea, parca e o pictura.
Camelia

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristina-Maria la data de Joi Dec 24, 2015 9:44 am

Este foarte reusit acest goblen! Felicitari, Ioana Viorela!
Cristina-Maria

Sus In jos

Mesaj Scris de Delia Elena la data de Vin Dec 25, 2015 3:59 pm

Est un goblen superb, o prelucrare foarte reusita iar inramarea il pune perfect in evidenta, a meritat efortul in acesti doi ani. Sincere felicitari ! I love you lalele
Delia Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de ioanaviorela la data de Vin Dec 25, 2015 7:05 pm

Irina, Camelia, Cristina-Maria si Delia Elena, va multumesc. Daca la partea legata de cusut nu am avut multe dileme, cand a trebuit sa aleg rama n-a mai fost asa de usor. Imi doream o rama aurie, in magazin a trebuit sa aleg din ce aveau, nu am fost prea hotarata.
Irina, sa stii ca nu credeam ca-l termin anul acesta, nici nu stiu cum de am reusit, din cauza anumitor conjuncturi nefavorabile. Cand l-am dus la inramat mi-au spus ca abia anul viitor mi-l vor inrama, am avut o surpriza placuta ca m-au sunat sa-mi spuna ca e gata. Chiar a fost un cadou frumos pentru mine.
ioanaviorela

Sus In jos

Mesaj Scris de marinela la data de Sam Dec 26, 2015 9:51 am

ioanaviorela a scris:Am reusit sa termin goblenul la care am lucrat in ultimii 2 ani. In realitate este mai frumos, nu reusesc sa-l fotografiez cum trebuie. zimbet
L-am achizitionat de la " Supergoblenuri". Sunt multumita de ceea ce a iesit. Respecta cu fidelitate imaginea de control.  Nu se compara cu prelucrarile de pe forum, dar pentru cine  coase cu mai putine culori este o alegere buna. La inceput mi s-a parut extrem de dificil de cusut, o mare de puncte razlete, cu timpul m-am obisnuit, acuma imi lipseste cusutul.
Va imbratisez pe toate si va doresc "Sarbatori fericite!"

Ioanaviorela este MINUNAT goblenul tau!
FELICITARI!   I love you  I love you  I love you
Sa-l stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de el!
Marinela
marinela

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Lun Ian 18, 2016 2:22 pm

ioanaviorela a scris:

Foarte frumos! thumbs up
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de VarTat la data de Lun Ian 18, 2016 8:22 pm

Felicitari, Ioanaviorleia. UN goblen minunat. Il pun si pe acesta la categoria ”Il vreau si eu” zimbet

Sa il stapanesti cu placere.
Tatiana
VarTat

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Mar Ian 19, 2016 9:31 am

Frumos model, chiararata ca o pictura, felicitari.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de marinela la data de Vin Feb 12, 2016 6:28 pm

ioanaviorela a scris:

Este MINUNAT! I love you  I love you  I love you
Fac ce fac si ma tot intorc la el sa-l admir.
Succes in continuare!
Marinela
marinela

Sus In jos

Mesaj Scris de Nelik la data de Vin Feb 12, 2016 11:58 pm

Deosebit de frumos,felicitari. buchet

Nelik

Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: