Galerie Maria_ct

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Galerie Maria_ct

Mesaj Scris de ginabreazu la data de Vin Feb 17, 2017 3:33 pm

Absolut superbe.....Felicitări ! Icoana cea cu mărgeluțe m-a dat gata,tare mult îmi place cum a ieșit,de mult timp îmi doresc să cos și eu ceva cu mărgeluțe,dar parcă timpul fuge repede și apar alte idei de cusut,dar sper sa ajung să cos și eu ceva de acest gen, rămîne de văzut, cînd.... Felicitări ! thumbs up thumbs up

ginabreazu

Sus In jos

Mesaj Scris de dory la data de Vin Feb 17, 2017 5:34 pm

I love you
dory

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Vin Feb 17, 2017 7:59 pm

Rosa,Camelia,Gina si Dory,va multumesc din inima pentru cuvintele frumoase si va pup cu drag! Multumesc! imbratisare
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Sam Feb 18, 2017 12:46 pm

Sint superbe, Maria! Felicitari pentru amindoua! Si Fiul lui Dumnezeu, o alegere foarte interesanta, de factura moderna, dar care e impresionant in inramarea pe care i-ai ales-o.
Icoana Sf. Victor e senzationala, detaliile hainelor, arabescurile, totul din margele, si totul in relief... Paradoxal, nu este un model dificil, dar rezultatul e de mare efect. Poate si unde are o mare incarcatura emotionala. A fost greu de lucrat?

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Sam Feb 18, 2017 7:17 pm

Multumesc pentru cuvintele frumoase,Irina,ma bucur ca iti plac!Sa stii ca icoana cu margelute nu a fost greu de lucrat,desi a fost prima data cand am lucrat cu asa ceva dar,intr-adevar,mi-a fost foarte draga pentru ca am lucrat-o din suflet pentru fiul meu!Mai am un tablou cu tema abstracta in margelute inceput,cred ca ar trebui sa imi fac si eu o galerie de goblenuri in lucru si sa o expun...Dar,va avertizez,sa nu va speriati ca am atat de multe incepute,incat de rusine ca nu le-am terminat inca,nu mi-am facut inca aceasta rubrica!.... hi hi hi Multumesc! imbratisare
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Irina la data de Dum Feb 19, 2017 8:18 am

Maria, curaj! Deschide-ti atelierul!
Eu am avut Florile de maces care au asteptat 10 ani sa fie terminate, Cosul cu flori care avea vreo 18 ani vechime si acum lucrez la UFO care asteapta si el de vreo 15 de ani sa fie gata, deci n-ai cum sa-mi bati recordul hi hi hi

http://iministitches.wordpress.com/
Irina

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Dum Feb 19, 2017 7:57 pm

Esti nemaipomenita,Irina,mi-ai dat curaj,sa stii! hahaha imbratisare
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Dum Feb 19, 2017 8:21 pm

Toate sunt frumoase, dar icoana lucrata cu margele este deosebita, felicitari draga Maria, sigur baiatul va fi incantat de cadou.
I love you I love you
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Dum Feb 19, 2017 9:31 pm

Multumesc,Silvia,intr-adevar,i-a placut foarte mult,ca n-am mai avut rabdare si i-am aratat-o! Multumesc! Pupici
Maria_ct

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Lun Feb 20, 2017 12:24 am

Icoana cu margele e deosebita, un super cadou.
Fiul lui Dumnezeu a primit o rama perfecta, il am si eu dar nu am reusit sa il cos, inca.
Cel mai mult m-au surprins icoanele(icoana) de la krif cat de bine a iesit, au iesit cu modificarile facute.
Felicitari!
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria_ct la data de Lun Feb 20, 2017 3:01 pm

Multumesc,Mary,aprecierile tale m-au bucurat foarte mult! Pupici Multumesc!
Maria_ct

Sus In jos

Pagina 9 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum