Nadia Minzu - lucrarile mele

Pagina 14 din 17 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Nadia Minzu - lucrarile mele

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Feb 12, 2015 9:42 am

VarTat a scris:Nadia, sunt deosebite, Felicitari!  Ma conving si eu ca sunt profesionisti cei de la Moldeco. Merita laudati, dar cred ca contributia ta la alegerea modelelor a fost mai mare, nu-iasa? Spune  te rog, ca nu prea imi dau seama din fotografii, au sau nu sticla pe capac?  

Apropo,  tu te-ai inscris  la expozitia de broderii organizata de salonul Moldeco ?

Da, Tatiana, e sticla mata, de aceea nu se vede zimbet Fara sticla e pacat de broderie, doar in timp se mai prafuieste se decoloreaza...

Da, am trimis pozele pentru preselectiea expozitiei din acest an. Pe data de 2 martie va fi afisata lista lucrarilor care vor fi acceptate pentru a fi expuse. Daca vreuna din ladite va fi alesa, vei avea ocazia sa o vezi pe viu - tu si alte doamne din Moldova care sunt membre a forumului... Pupici

minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de d_gianina la data de Joi Feb 12, 2015 1:20 pm

Sunt foarte reusite!
d_gianina

Sus In jos

Mesaj Scris de valkia la data de Joi Feb 12, 2015 1:48 pm

Deosebite cele 2 cutii, felicitari, Nadia, chiar arata profi. toata admiratia mea pentru asa idei si realizari.
valkia

Sus In jos

Mesaj Scris de Oana-T la data de Sam Feb 14, 2015 12:46 pm

Felicitari, Nadia! Sunt foarte frumoase!
Oana-T

Sus In jos

Mesaj Scris de silvia la data de Sam Feb 14, 2015 12:52 pm

Cu cata migala , lucrate finut , mereu cu idei noi, felicitari Nadia bravo
silvia

Sus In jos

Mesaj Scris de Camelia la data de Sam Feb 14, 2015 4:50 pm

Felicitari sunt finute , minunate migaloase, imi plac mult.
Camelia

Sus In jos

Mesaj Scris de nuti09 la data de Sam Feb 21, 2015 10:09 pm

Cat sunt de frumoase cutiutele ,Nadia! Felicitari! Nu prea conteaza pretul...ci valoarea!
nuti09

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Feb 26, 2015 8:45 am

Ma bucur mult ca va plac laditele! Va multumesc, dragelor mele lalele
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Feb 26, 2015 3:24 pm

Felicitari pentru ladite! Felicitari si celor de la atelier pentru atentia si pasiunea pe care o au in a crea asemenea bijuteri.
Livreaza si peste hotare?
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Feb 26, 2015 3:48 pm

Mary a scris:Felicitari pentru ladite! Felicitari si celor de la atelier pentru atentia si pasiunea pe care o au in a crea asemenea bijuteri.
Livreaza si peste hotare?

Multumesc, Mary! zimbet

Nu stiu ce sa-ti raspund la intrebare.... doar ca sa asambleze ladita cu broderie ei au nevoie de broderia propriu-zisa... Eu vin la ei cu broderia, alegem baghetul (acela care se foloseste pentru rame) pentru partile laterale si baghetul pentru chenarul capacului, apoi aleg coala de carton (din care se fac passe-partout) cu care va fi captusita ladita pe interior, tipul de sticla. Poate ii contactezi prin email si ii intrebi daca ar fi dispusi sa faca ceva ptr tine (poti sa le anexezi o fotografie cu ladita mea ca ei sa inteleaga ce vrei de la ei...). POate vor accepta sa le trimiti tu broderia si sa ii lasi la discretia lor sa iti faca ladita sau sa iti propuna cateva variante posibile... Eu cam asa vad lucrurile. Dar imi imaginez ce costuri ar implica livrarea (e sticla, deci e fragil; e destul de grea lada) bataie Poate gasesti vreun atelier de rame la tine in regiune si le arati pozele mele ca sa le ilustrezi ce doresti - poate accepta sa iti faca vreo ladita..
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Feb 26, 2015 3:52 pm

Multumesc de raspuns. Merita I love you
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de VarTat la data de Joi Feb 26, 2015 9:18 pm

Nadia, din Chisinau spre Italia sunt foarte multe microbuse care duc colete. Se poate de recurs la serviciul lor. Eu trimit prin intermediul lor lucrarile surorii mele pe care le inramezi la Chisinau. Toate au ajuns bine in 3 zile. E rapid si foarte ieftin 1,5 -2 euro kg. Sunt foarte flexibili. Daca le platesti iti iau coletul de acasa si til aduc acasa . pretul calatoriei e ca la taxi (3 euro in orice colt al Chisinaului). Dar cel mai curios este ca una din aceste companii cu colete are sediul exact in acelasi bloc unde este si salonul Moldeco. Intrarea este putin mai sus. Eu am trimis un colet prin intermediul lor int-un oras de pe linga Venetia.
In timpurile noastre nimic nu este imposibil. mixta
VarTat

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Feb 26, 2015 9:20 pm

Interesanta informatia, Tatiana. Multumesc, bine de stiut.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Feb 26, 2015 9:31 pm

Da, Tatiana, stiu ca ai nostri trimit si primesc colete spre/din Italia cu microbusele de linie, insa depinde ce trimiti... Eu una as trimite o ladita precum ale mele DOAR cu posta oficiala, cu tracking number si garantii... mi-ar iesi peri albi sa imi stiu 'copilasul' plecand cu un nene oarecare caruia ii este cam indiferent daca in colet e branza de oi sau o lucrare unica in felul sau.... Poate e un fix al meu si exagerez, dar asta e...
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Feb 26, 2015 9:34 pm

Mary, daca ai incredere in gusturile mele, poti sa imi trimiti broderia pe care ti-ai dori-o asamblata pe o ladita, o duc la Moldeco, cand e gata ti-o trimit prin posta... Aspectul costurilor hotaram cumva... asta ca optiune, daca vrei tare-tare....
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mary la data de Joi Feb 26, 2015 9:42 pm

Inca nu am nimic pregatit, dar am apreciat locul gasit pntru zanuta ta si cum am si eu pe lista, idea imi place foarte mult. Eu nu imi faceam planuri pentru Italia, mai pe aproape, cand ajung in tara. Sa sti ca nici coletarii privati nu-s de evitat, eu apelez aici la serviciile lor, daca le dai de grija sunt foarte atenti.
Mary

Sus In jos

Mesaj Scris de VarTat la data de Joi Feb 26, 2015 9:44 pm

POate ai dreptate Nadia. Cel putin eu am trimis in acest mod prin microbuse cred ca in jur de 30-40 de lucrari inramate , cu sticla si toate au ajuns intregi. Am spus ca sunt obiecte fragile si ei au fost atenti. Am timsi in acest mod si ultimele lucrari cu cescutele de cafea inramate la Moldeco. Daca foloseam posta la cat cantareau cred ca ma costa triplu pretul inramarii. Dar vezi tu eu nu pot sa pun mana in foc ca urmatoarea data va fi la fle de bine.
Ce tine de branza(telemea)din pacate europenii nu au incredere in calitatea brqanzei noastre si nu mai acepta. Ai nostri de acolo duc dorul hi hi hi
VarTat

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Joi Feb 26, 2015 9:48 pm

Atunci in loc de branza vom trimite lucrari inramate ris Poate ca aveti dreptate ambele... Idea
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de VarTat la data de Vin Mar 13, 2015 5:43 pm

Nadia,am fost la expozitie. Ti-am admirat cutiile . Sunt superbe ambele si foarte ingrijit lucrate. Zana ta chiar o zana adevarata. Te vrajeste de cum o privesti. Am fost socata sa vad cat de marunte sunt mergelele Mill Hill. Unde ai gasit ac pentru ele ?

Tatiana
VarTat

Sus In jos

Mesaj Scris de Rosa la data de Vin Mar 13, 2015 5:48 pm

Wow...cutiile tale au ajuns la expozitie... Ce frumos... Nadia, nu mai pui si tu un episod cu GK-ul ? De mult n-am mai vazut un episod...
Rosa

Sus In jos

Mesaj Scris de Lar Maria Elena la data de Sam Mar 14, 2015 9:34 am

minzu.nadia a scris:" />

Si Zana Pastelui de Nora Corbett.... Lemn, dimensiuni 30/27/9

Felicitari, Nadia! Cutiile sunt superbe si sa sti ca au meritat fiecare banut! Sunt adevarate bijuterii! buchet buchet buchet buchet buchet
Lar Maria Elena

Sus In jos

Mesaj Scris de marinela la data de Sam Mar 14, 2015 10:24 am

Nadia draga te felicit pentru toate minunatiile pe care le-ai cusut! Sunt adevarate bijuterii!
I love you I love you I love you
Marinela
marinela

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Sam Mar 14, 2015 10:33 am

VarTat a scris:Nadia,am fost la expozitie. Ti-am admirat cutiile . Sunt superbe ambele si foarte ingrijit lucrate. Zana  ta chiar o zana adevarata. Te vrajeste de cum o privesti. Am fost socata sa vad cat de marunte sunt mergelele Mill Hill. Unde ai gasit ac pentru ele ?

Tatiana

Iti multumesc, Tatiana! Eu inca nu mi-am facut timp sa ajung la expozitie zimbet Margelutele Mill Hill sunt de diferite dimensiuni - acelea pe care le-ai vazut sunt cele mai marunte, ca sa gasesc un ac am fost la gemenii cu margelute cu tot si am incercat care va incapea. MOdelul de la SAL are toata suprafata rochiei cusuta cu astfel de margelute...
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Sam Mar 14, 2015 10:34 am

Rosa a scris:Wow...cutiile tale au ajuns la expozitie... Ce frumos... Nadia, nu mai pui si tu un episod cu GK-ul ? De mult n-am mai vazut un episod...

Nu, Rosa, GK-ul sta cuminte cu suportul cu tot ascuns dupa perdea si asteapta sa ma mai eliberez. Din septembrie nu am mai cusut la el, acum sa termin SAL-ul si ma re-apuc serios de el, imi este sincer dor sa cos la el... visez cu ichii desch
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Sam Mar 14, 2015 10:36 am

Lar Maria, Marinela, ma bucur ca va place ceea ce am realizat Pupici
minzu.nadia

Sus In jos

Mesaj Scris de minzu.nadia la data de Mier Aug 26, 2015 5:33 pm

In sfarsit vin cu acest model inramat, nu prea sunt sigura de alegerea facuta dar acum asa ramane.

[img][/img]
minzu.nadia

Sus In jos

Pagina 14 din 17 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum